Dnes je 27. července 2024 a svátek má Věroslav 18°C | Zítra Viktor 23°C

20 let partnerství sborů Košariská – Kateřinice

11. června 2024 | Sbor ČCE

Ve dnech 8.-9.6.2024 přivítal náš sbor při příležitosti 20. jubilejního výročí partnerství hosty a přátele z Košarisk.

V sobotu jsme měli naplánovanou návštěvu skanzenu - Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhošťěm, navštívili jsme všechny 3 části. V Dřevěném městečku probíhal mezinárodní folklorní festlival Ondrášova valaška. Věčer po příjezdu do Kateřinic, byla připravena grilovačka v altánu na farní zahradě, kde se zpívalo a vzpomínalo do pozdních hodin.

V neděli nám na bohoslužbách posloužil bratr senior Myjavského seniorátu (SR) Miroslav Hvožďara se sestrou farářkou z Košařisk Vladimírou Balcovou. Po bohoslužbách bylo příjemné posezení při kávě a dortu, který nám přátele z Košařisk přivezli. Před oběděm proběhla prohlídka Centra vzdělávání při naší ZŠ a Domu Kateřinka. S hosty jsme se rozloučili v odpoledních hodinách, někteří zde zůstali až do pondělí.

Děkujem všem za přípravu tohoto úžasného setkání a budeme se těšit na budoucí návštěvu v Košariskách!