INFO: +420 571 442 315 | ou@obeckaterinice.cz
Dnes je 13. června 2024 a svátek má Antonín 14°C | Zítra Roland 19°C
CS EN DE
Rybářský spolek Kateřinice

Rybářský spolek Kateřinice

-
Informace

Nadpis článku

Rybářský spolek Kateřinice, z.s.

Rybářský spolek Kateřinice byl založen začátkem roku 2023. Vznikl na základě party kamarádů, kterou spojovala záliba v rybaření. Často jsme několikrát do roka vyjížděli na společné výpravy po různých lokalitách moravských mimopstruhových revírů. Postupem času se k nám přidávalo stále více nadšenců hlavně z řad dětí a známých. Zrodil se tak nápad založit spolek, mít vlastní rybník na kterém bychom mohli hospodařit a provozovat rybolov. Dalším z hlavních důvodů bylo tragické úmrtí našeho obětavého kamaráda Pavla Dančáka, jenž většinu z nás k rybaření přivedl a spojil nás v jednu velkou partu a vždy snil mít jednou rybník v Kateřinicích, který by byl otevřen veřejnosti zejména zdejším dětem. Na jeho počest každoročně pořádáme memoriál v rybářských závodech.

Po oficiálním založení rybářského spolku jehož hlavní náplní je provozování sportovního rybolovu, péče o okolní přírodu a zapojení mládeže do rybářského života, jsme požádali obecní úřad Kateřinice o pronájem vodní nádrže a přilehlých ploch v Březinách. V žádosti nám bylo vyhověno za což bychom chtěli všem zastupitelům poděkovat. Následovalo zarybnění nádrže, sečení břehů a přilehlých pozemků, odstranění náletových dřevin a vytvoření podmínek rybolovu – rybářského řádu. Tento řád je spolu s dalšími potřebnými dokumenty a kontakty na zodpovědné osoby umístěn zde na webu a tabulích u vodní nádrže.

Rybník je taktéž využíván i jinými spolky v obci se kterými je nutno vždy pořádané akce dopředu konzultovat tak, aby spolu nekolidovaly a byla zachována ochrana krajiny a životního prostředí.

Sledujte nás i na sociálních sítích