INFO: +420 571 442 315 | ou@obeckaterinice.cz
Dnes je 16. července 2024 a svátek má Luboš 19°C | Zítra Martina 25°C
CS EN DE
SPK

SPK

-
Informace

Nadpis článku

Sdružení přátel Kateřinic

SPK bylo v dubnu 2013 oficiálně zapsáno jako občanské sdružení, jehož cílem je aktivně se podílet na rozvoji obce Kateřinice, zejména v oblastech sportu, kultury a jiných všeobecných aktivit. Sdružení vzniklo v návaznosti na několikaletou spolupráci, přátelství a kamarádství. Zakládající členové, kterých bylo 26, už v naší obci působí více jak 6 let. Pořádají celou řadu akcí, jako je orientační závod Blouďáček, sjíždění řeky Vltavy na kánoích a raftech s názvem KANAVL (Kačičani na Vltavě) nebo pravidelné návštěvy hor (Krkonoše, Vysoké Tatry, Šumava). Pravidelně jezdí členové spolku před Vánocemi do Prahy na muzikál spojený s prohlídkou vánočních trhů.

V roce 2013 jsme uspořádali retro ples ve stylu Spartakiády. V následujícím roce 2014 retro ples ve stylu Pomády. 3. května 2014 SPK uspořádalo Májovou veselici – jednalo se o retro-prvomájový průvod obcí v doprovodu alegorických vozů.

16. srpna 2014 proběhl pod taktovkou SPK první Kateřinickcý benefičák aneb vozík pro Romanu. Na hřišti za KD vystoupily folklorní a country skupiny, pro děti i dospělé byly připraveny soutěže. Vstupné bylo dobrovolné, jeho výtěžek byl použit na koupi nového invalidního vozíku.

V roce 2014 obec Kateřinice získala ocenění v soutěži Vesnice roku Zlínského kraje, kterou zvítězila. SPK se spolu s ostatními spolky zapojovalo do příprav prezentací obce i následného vyhlášení a předání ocenění. Kateřinice postoupily do celostátního kola soutěže Vesnice roku 2014 a bylo nutné opět připravit zajímavou prezentaci. SPK vždy přiložilo ruce k dílu a šlo všem příkladem. Nakonec Obec Kateřinice zvítězila i v celostátním kole a slavnostní vyhlášení proběhlo v Luhačovicích, kterého se SPK v hojném počtu opět zúčastnilo.

Ještě před Vánocemi SPK uspořádalo pro děti Mikulášskou besídku, která se podle hojného počtu zúčastněných vydařila.

V roce 2015 jsme v únoru pro děti připravili dětský karneval, v březnu Maškarní bál pro dospělé a v květnu turistický výlet na Šumavu.

Kontakt

Ing. Dana Zbranková
tel.: 606 678 416

Sídlo

Kateřinice 242
756 21 Ratiboř

Sledujte nás i na sociálních sítích