INFO: +420 571 442 315 | ou@obeckaterinice.cz
Dnes je 18. května 2024 a svátek má Nataša 18°C | Zítra Ivo 20°C
CS EN DE
Fotbal

Fotbal

-
Informace

V rámci dotačního programu MaS02-23 PODPORA SPORTU DO 3000 OBYVATEL z Fondu Zlínského kraje obdrželo TJ Sokol Kateřinice, z.s. neinvestiční dotaci pro rok 2023 ve výši 44 000,- Kč. Dotace byla použita na podporu zabezpečení sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže v mládežnických oddílech fotbalu působících v TJ. Sokol Kateřinice, z.s.. Za finanční podporu Zlínskému kraji děkujeme.

Logo projektu Podpora sportu v obcích do 3000 obyvatel

V rámci dotačního programu MaS02-22 PODPORA SPORTU DO 3000 OBYVATEL z Fondu Zlínského kraje obdrželo TJ. Sokol Kateřinice, z.s. neinvestiční dotaci pro rok 2022 ve výši 48 000,- Kč.

Logo projektu MaS02-22 PODPORA SPORTU DO 3000 OBYVATEL z Fondu Zlínského kraje

V rámci dotačního programu MaS02-20 PODPORA SPORTU DO 2000 OBYVATEL z Fondu Zlínského kraje obdrželo TJ Sokol Kateřinice, z.s. neinvestiční dotaci pro rok 2020 ve výši 51 000,- Kč. Dotace byla použita na podporu sportovní, pohybové, tělovýchovné činnosti dětí a mládeže.

Logo projektu Podpora sportu v obcích do 2000 obyvatel

TJ Sokol Kateřinice, z.s. se zapojil do projektu „Valaši sa učija“, registrační číslo CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_071/0016581, který je spolufinancován Evropskou unií.

Logo projektu Valaši sa učija

Nadpis článku

O nás

Krátce z historie klubu

Vznik kopané v Kateřinicích se datuje do válečného období, do roku 1943. K provozování této činnosti bylo nutno vybrat a upravit vhodnou plochu. Byl vybrán pozemek v dolní části obce – v Olší, který byl následně upraven na hřiště. Kateřinice, dle důkazu zachovalých fotbalových registraček, začaly oficiálně hrát v roce 1944 pod názvem „Sportovní klub Kateřinice“. Nový název klubu „Sokol Kateřinice“ se datuje do roku 1945.

Ze současnosti

V současnosti náš fotbalový oddíl sdružuje čtyři mužstva mládeže a jedno mužstvo dospělých a patří k nejaktivnějším organizacím v naší obci. V mládežnických kategoriích máme v soutěži přihlášeny čtyři mužstva. Dorost, který hraje krajskou soutěž, mladší žáky, starší přípravku a mladší přípravku, které hrají vsetínský okresní přebor.

Jedná se o zhruba padesát dětí, které mají po větší část roku zorganizované své sportovní aktivity. Většinu svého volného času tráví na našem hřišti a učí se fotbalové technice.

O mládež se starají za velké pomocí jejich rodičů, kteří pomáhají s dopravou na venkovní zápasy, kvalitní trenéři, naši bývalí fotbalisté. Mládež celkem odehraje na našem hřišti více než čtyřicet soutěžních zápasů za rok, a stejné množství i venku.Během zimy se mládežníci zúčastňují různých turnajů.

V dospělé kategorii máme od ročníku 2014/15 jenom jedno mužstvo dospělých. Po nepřetržitém patnáctiletém působení v krajském přeboru jsme z ekonomických důvodů byli nuceni přihlásit mužstvo mužů do 1.B. třídy. V soutěžním ročníku 2015/16 se nám podařilo vyhrát skupinu "A" 1.B. třídy, ale po uvážení všech pro a proti jsme postup do 1.A. třídy odmítli stím, že se pokusíme o postup v dalším ročníku. Obhájit titul nebývá jednoduchý úkol, ale nám se toto podařilo a soutěžní ročník 2016/17 vyhráváme. Pro ročník 2017/18 tedy přihlašujeme družstvo mužů do 1.A. třídy. Tým budou tvořit hlavně domácí hráči. Oproti minulým létům muži hrají domácí zápasy v neděli na hřišti v Kateřinicíh. Za Kateřinice nastupuje několik velmi kvalitních fotbalistů, kteří svým přístupem k tréninkům a zápasům dávají velmi dobrý příklad svým následovníkům v mládežnických kategoriích, které jsou budoucností fotbalu u nás.

V roce 2012 proběhla kompletní rekonstrukce šaten a sociálního zařízení, které za dobu padesáti let provozu byly značně opotřebované a nevyhovovaly současnému provozu. Tuto rekonstrukci provedla Obec Kateřinice za finanční pomoci našich sponzorů, a také našich občanů, kteří se společně s pracovníky obce na těchto pracích částečně podíleli.

Na podzim roku 2018 jsme vybudovali pro návštěvníky fotbalových zápasů nový bufet. Veškerý výdělek putuje na provoz mládežnických kategorií.

Sledujte nás i na sociálních sítích