Dnes je 27. dubna 2024 a svátek má Jaroslav 8°C | Zítra Vlastislav 19°C

Setkání seniorátní mládeže v našem sboru

26. září 2023 | Sbor ČCE

Víkendové seniorátní setkání mládeže, se uskutečnilo v našem sboru a bylo zakončeno v neděli při bohoslužbách. Kázala seniorátní farářka mládeže Jaroslava Michnová.

Podzimní seniorátky

Doposud posledním setkáním byly seniorátky v Kateřinicích ve dnech 22. až 24. září. Obsahovým rámcem byla kaplanská služba, o níž v sobotu na panelové diskusi promluvili armádní kaplan Dan Petříček, nemocniční kaplan Pavel Šebesta a vězeňský kaplan Pavel Kočnar. Byli jsme moc rádi, že několika částí programu se ochotně zúčastnil pan starosta Vojtěch Zubíček, který v obci tvoří skvělou kooperující dvojici s panem farářem Jelinkem. Na diskusi jsme pozvali rovněž členy místního sboru. Během víkendu jsme zažili jedinečnou exkurzi ve světově proslulé firmě Gufex, zahřáli jsme se sportem v nové tělocvičně, potěžkali jsme si hudební nástroje profesionálního hudebního ansámblu Zvonky dobré zprávy, zvládli jsme výšlap na paseky U Kamasů, kde se každoročně koná vzpomínková slavnost k poctě Jana Husa nebo zhlédli film Nedotknutelní, jenž rovněž svým způsobem pojednává o službě druhým. Bohatý program proběhl za velké podpory pana faráře, který nám při plánování harmonogramu dal několik skvělých nápadů a pomohl s jejich realizací. V ohláškách při závěrečné bohoslužbě jsme všem moc poděkovali za tak příznivé přijetí, pohostinnost a v neposlední řadě exkluzivní dary z dílny Gufexu.