INFO: +420 571 442 315 | ou@obeckaterinice.cz
Dnes je 15. července 2024 a svátek má Jindřich 28°C | Zítra Luboš 29°C
CS EN DE

Kateřinické setkávání vozíčkářů

Datum: 27. ledna 2024

Nadpis článku

XX. Kateřinické setkávání vozíčkářů aneb jak zažít zimní akci na vozíku a ne sedět celou zimu doma…

 

Dík patří všem zúčastněným,

asistentům, lidem kteří pomáhali

a kteří nás podpořili jak finančně,

tak materiálně ;-)

Zejména:

Obec Kateřinice, Robe lighting s.r.o

Nadace Charty 77

GUFEX,  B.F.P., Lesy a statky Tomáše Bati, spol. s r.o.

Jan Doležal a spol.  ALIGATORAVS a spol.

Rescue SAR Morava a manželé Teichrab

DBCB, pálenice Veselý Grunt

Hasiči p.Kobéda, p.Uličník

p. Kamasová, p. Drábková

všem patří

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ J

 

Krásný den v Kateřinicích. (aneb jak to vidí jedna vozíčkářka)

Je leden a přemýšlím, zda přijde pozvánka, a jestli se vůbec podaří zorganizovat velmi náročnou a krásnou akci pro nás – vozíčkáře. 12.1. a pozvánka je tady - XX. setkávání vozíčkářů, skvělé už v názvu… Nesedět celou zimu doma. (pro nás na vozíku opravdu náročné období). Nedočkavě se těším jak malé děcko na sobotu 27.1. A je to tady - ráno přijíždíme do DBC v Březinách, kde už je pro nás vše připraveno - krásný pocit, vzrušující pohled na čtyřkolky, hasiče, velké chlapy - aby nás zvládli naložit.

Milé přivítání a setkání po roce s pořadateli a kamarády. Stále usměvavá Mirka nám všem uvařila skvělou kyselicu, a už se chystáme na vyjížďku.        

Málokdo si umí představit, jak náročné je nás invalidy bezpečně usadit, naložit na čtyřkolky a sajdky, ale chlapi jsou úžasní a na nás připravení. Naše vozíčky jedou s námi za účasti a pomoci místních hasičů. Jako první vyjíždí náš milý Petr Adámek na své čtyřkolce s praporem MOV, a my se řadíme za něj. Míříme do světoznámé firmy Gufex, kde na nás čekají majitelé, kteří nás seznámili s historií a fungováním firmy, a provedli nás všemi provozy, a speciálně pro nás vyrobili pamětní puky. Za ochotu jim patří velký dík.

A je to tady znovu – chlapi nás nakládají do svých strojů, a jedeme do nám neznámých míst a náročných terénů. Směr Lázy – krásné vyhlídky, občas se na nás podívá i sluníčko, ale hlavně nás provází studený vítr. Na Lázech – překvapení, už je rozdělaný oheň, opékáme špekáčky, které v lednu mají úplně jinou chuť a kouzlo… Pro zahřátí horký čaj, vše stoprocentní. A tím vyjížďka zdaleka nekončí – pokračujeme na Mikulůvku, Prženské paseky a kopce nad Kateřinicemi. Občas je terén náročný, ledovatý, ale chlapci vše s naším obdivem zvládli, a bezpečně nás všechny dopravili do bezbariérového centra… Velký dík.

Příjemně vymrzlí, ale šťastní vnímáme teplo nejen z krbu, ale je v každém z nás z té krásy, kterou jsme mohli právě prožít. Štěstí je vidět na každém z nás. Radost nám udělal připravený guláš a dobroty, které jsme dovezli…

Odpoledne nám zpestřilo předvedení vozítka – malé elektrické čtyřkolky, pro vozíčkáře... Dalším ulehčením by mohl být el. vozík, který nám byl předveden, a jeho hlavní výhodou je nižší váha a dá se složit…

Ke krásně prožitému dni přispěla skvělá zajištěná hudba. Chlapi jste úžasní – velký dík. Vládla pohoda, klid a obyčejné lidské štěstí, vlídní a milí lidé.

Dalším překvapením bylo velmi dobré, grilované maso, a tak se povídalo, zpívalo a tancovalo až do noci. Ani domů se nám nechtělo.

A tak velký dík patří všem , obci Kateřinice, p. Starostovi V. Zubíčkovi, M. Valůškovi, všem hasičům, chlapům od čtyřkolek, sajdek, asistentům, a hlavně Petrovi a Mirce za zorganizování tak skvělé akce v zimním období, kdy to my na vozíku máme náročnější. Vážím si všech, jejich upřímné snahy udělat nám jeden den krásný. Zážitek a štěstí se snad nedá ani popsat. Všichni se těšíme na další setkání. Také děkuju mému šoférovi Pavlíkovi – jsi nejlepší.  A nakonec díky mé kamarádce Mirce Grobelné za stálou asistenci a pomoc.

  S vděčností

               Ivana Galdová

 

Plakát Kateřinické setkávání vozíčkářů

Fotogalerie 70 fotek

+64

Sledujte nás i na sociálních sítích