INFO: +420 571 442 315 | ou@obeckaterinice.cz
Dnes je 21. května 2024 a svátek má Monika 16°C | Zítra Emil 19°C
CS EN DE

XIX. Kateřinické setkávání vozíčkářů aneb jak zažít zimní akci na vozíku

1. března 2023 | MOV

Nadpis článku

Spolek Moravská Organizace Vozíčkářů rok 2023

Tož v roce 2023 jsme 21. ledna pořádali náš tradiční víkend, 19. zimní setkávání vozíčkářů, které proběhlo, jako každým rokem v Kateřinicích v DBCB. V sobotu ráno napadlo sněhu, asi nejvíc za poslední roky při naší akci, ale tak je to správné, a tak to má být, když chtějí vozíčkáři na vyjížďku. Ještě, že ráno přijeli kamarádi s radlicí a chutí nám pomoct, abychom se dostali z aut do centra. Vše se podařilo a všichni jsme se setkali v Kateřinicích v Březinách a vydali jsme se motorizovaně (na motorkách, sajdkárách, čtyřkolkách, džípech a autech) na cestu – vyjížďku do Vizovic. Cesta byla krásná a v mrazivém počasí jsme si to moc užívali, i když jsme jeli mimo hlavní cesty, bylo to sice dál, ale o to horší cesta ????měli jsme krátké přestávky na občerstvení.

Ve Vizovicích u Jelínka jsme měli domluvenou prohlídku – exkurzi, ale hlavně ochutnávku, na kterou se někteří nemohli dočkat a ochutnávali už dřív a jinde, ale vzorky v likérce byly připravené a musely se všechny vypít. To samozřejmě nebyl problém ???? Některým to nestačilo, a ještě nakoupili zásoby na cestu i na domů, výběr byl velký a kvalita též.

Cesta do Kateřinic byla dlouhá, zábavná a dobrodružná, asi jsme se rozdělili na 3 až 4 skupiny, podle toho, co kdo zvládnul projet – překonat podle stroje a kvality řidiče a osádky. Hlavní ale bylo, že jsme se ještě za světla všichni setkali v pořádku v Březinách a mohli se patřičně zahřát gulášem, čajem, nějakou štamprličkou, ale hlavně teplem u krbu a zábavou, až do večerních hodin tak jak obvykle. Tradice našeho setkávání žije a pokračuje i po omezeních, které byly v minulých letech. V neděli dopoledne jsme se rozloučili a slíbili si že za rok ???? zase ????

Fotogalerie 65 fotek

+59

Sledujte nás i na sociálních sítích