Dnes je 20. dubna 2024 a svátek má Marcela 3°C | Zítra Alexandra 5°C

Turnaj "O pohár starosty obce"

19. června 2022 | Fotbal

TJ Sokol Kateřinice ve spolupráci s Obcí Kateřinice uspořádala v neděli 19.6.2022 5. ročník turnaje "O pohár starosty obce" na fotbalovém hřišti. Začátek minipřípravek a mladších žáků byl v 9,00 hodin, turnaj starších žáků začal ve 14,00 hodin.

Kateřinice byly v neděli 19. června místem konání 5. ročníku mládežnických turnajů. Organizaci turnajů zajišťuje místní TJ Sokol pod patronací obce Kateřinice a tradičně turnaj nese název "O pohár starosty obce". Tentokrát se o tři sady pohárů utkaly týmy v kategoriích minipřípravka, mladší žáci a starší žáci. V dopoledních hodinách probíhaly zápasy minipřípravek ve dvou arénách s mantinely se utkalo 8 týmů systémem každý s každým. Atmosféra byla hlavně díky početné rodičovské kulise obléhající těsně mantinely hřišť bouřlivá a nejmenší fotbalisti a fotbalistky ze sebe vydali maximum. Konečné umístění je v tomto turnaji druhořadé, přesto proběhlo vyhlášení výsledků a rozdání pohárů a tašek s odměnami pro každý tým včetně medaile v podobě malého puku s potiskem loga turnaje:

Tabulka pořadí minipřípravka
Jablůnka 21 43 16 1
Kopřivnice 18 42 12 2
Valašská Polanka 15 31 18 3
Hošťálková 9 32 32 4
Jaroslavice 9 28 43 5
Vsetín 6 21 36 6
Kateřinice 6 31 50 7
Karolinka 0 8 48 8

Na hlavním hřišti rozděleném na dvě části probíhal turnaj mladších žáků. Účastníky byly týmy z blízkého i vzdálenějšího okolí a týmy tak měly příležitost se utkat se soupeři, na které běžně během sezóny nenarazí. O soudcování utkání se postarali místní organizátoři. Proběhlo 15 utkání systémem každý s každým a na hráče tak čekalo v horkém počasí až 115 minut fotbalu. Výsledky:

TABULKA  MLADŠÍ ŽÁCI
Kateřinice U13 13 26 1 1
Hovězí 10 12 2 2
Kateřinice U12 10 8 5 3
Zubří 6 3 14 4
Bělotín 4 9 10 5
Vizovice 0 0 26 6

Byli vyhodnoceni také oceňovaní hráči turnaje:

Nejlepší střelec - Jakub Machálek - 9 branek - Tým Kateřinice + Hošťálková + Ratiboř U13

Nejlepší brankář - Adam Orság - FZ Zubří

Nejlepší hráč -  Antonín Dostál - Sokol Hovězí

V odpoledních hodinách následoval turnaj starších žůků. Po odhlášení jednoho týmu na poslední chvíli byl nucen organizační tým i po dohodě s ostatnímu účastníky improvizovat a změnit turnaj vlastně v "triangl". Tři týmy se utkaly ve dvou kolech po 25 minutách, což v horkém počasí představuje 100 minut celkového času pro jednotlivé týmy. Soupeři nám byly týmy, které k nám neváhaly přijet z úctyhodné vzdálenosti a měly za sebou výborné sezóny ve svých okresních i krajských soutěžích. Týmy prokázaly svoje kvality a na pomyslné "bedně" nakonec skončili všichni.

TABULKA  STARŠÍ ŽÁCI
IVANOVICE NA HANÉ 12 13 3 1
ALBRECHTICE 4 8 11 2
KATEŘINICE 1 6 13 3

Oceňovaní hráči turnaje:

Nejlepší střelec - Martin Olejníček - 5 branek - TJ Slovan Ivanovice na Hané

Nejlepší brankář - Ondra Studený - Tým Kateřinice + Hošťálková + Ratiboř

Nejlepší hráč -  Daniel Živčák - FK město Albrechtice

Během turnaje bylo připraveno bohaté občerstvení - dančí guláš, speciality z udírny, pitný režim. Skákací hrad pro nejmenší. Ohlasy účastníků byly pozitvní a věříme, že se podaří uspořádat v příštím roce další vydařený turnaj.

Plakát Turnaj "O pohár starosty obce"