INFO: +420 571 442 315 | ou@obeckaterinice.cz
CS EN DE

Turnaj "O pohár starosty obce 2024"

18. června 2024 | Fotbal

Nadpis článku

V sobotu 15.6. proběhla na našem hřišti série turnajů s názvem "O pohár starosty obce 2024"

Kateřinice byly v sobotu 15. června dějištěm konání 7. ročníku mládežnických turnajů. Organizaci turnajů zajišťuje místní TJ Sokol pod patronací obce Kateřinice a tradičně turnaj nese název "O pohár starosty obce". Tentokrát se o tři sady pohárů utkaly týmy v kategoriích minipřípravka – U7, mladší přípravka – U9 a mladší žáci U13. V dopoledních hodinách probíhaly zápasy minipřípravek. Ve třech arénách s mantinely se utkalo 10 týmů systémem každý s každým. Atmosféra byla hlavně díky početné rodičovské kulise obléhající těsně mantinely hřišť bouřlivá a nejmenší fotbalisti a fotbalistky ze sebe vydali maximum. Konečné umístění se tomto turnaji neřeší, přesto proběhlo vyhlášení výsledků a rozdání pohárů a tašek s odměnami pro každý tým včetně medaile v podobě malého puku s potiskem loga turnaje.

Na hlavním hřišti rozděleném na tři části probíhal turnaj mladších přípravek. Účastníky byly týmy z blízkého i vzdálenějšího okolí a týmy tak měly příležitost se utkat se soupeři, na které běžně během sezóny nenarazí. O soudcování utkání se postarali místní organizátoři. Proběhlo 55 utkání systémem každý s každým a na hráče tak čekalo v horkém počasí 90 minut fotbalu. Výsledky:

Po turnaji byli vyhodnoceni také oceňovaní hráči turnaje:
Nejlepší střelec – Martin Hřib - 17 branek – Tým Vsetín
Nejlepší brankářka – Klára Manišová – Tým Hovězí
Nejlepší hráč -  Dominik Kaňák - Tým Jablůnka

Odpoledne pokračoval fotbalový den turnajem mladších žáků – kategorie „U13“. Tentokrát se sjelo 7 týmů včetně domácích, kteří se rozdělili na dva týmy. Na dvou hřištích odehráli zase všichni systémem každý s každým slušnou porci soutěžních minut. Utkání řídili rozhodčí Tomáš Janota, Vojtěch Barčák a Aleš Děckuláček. Svojí účastí nám turnaj zpestřil mladý tým TJ Slavoj Předměřice nad Labem, kteří u nás přenocovali v tělocvičně a večer jsme patřičně probrali vydařený den. Na závěr byly rozdány opět poháry, medaile a byli oceněni i nejlepší hráč, střelec a brankář.

Oceňovaní hráči turnaje:
Nejlepší střelec - David Blažek - 5 branek – Valašské Meziříčí
Nejlepší brankář – František Jon - Tým Předměřice
Nejlepší hráč -  Sylvestr Klvánek - Tým Jablůnka - Jarcová

Během turnaje bylo připraveno tradiční občerstvení v podobě domácího guláše, speciality z udírny, pitný režim. Skákací hrad pro nejmenší. Věříme, že náš areál pohostil všechny účastníky, turnaj si užili. Divácká kulisa byla tradičně při zápasech mládeže vynikající a také počasí nám přálo. Doufáme, že se za rok zase o pohár starosty utkáme.

Plakát Turnaj "O pohár starosty obce 2024"