Dnes je 27. dubna 2024 a svátek má Jaroslav 15°C | Zítra Vlastislav 19°C

Turnaj "O pohár starosty obce 2023"

24. června 2023 | Fotbal

V sobotu proběhl 6. ročníku fotbalového turnaje mládeže "O pohár starosty obce Kateřinice"

Sobota 24. června 2023 přinesla nad fotbalové hřiště v Kateřinicích zataženou oblohu, ze které spadlo i pár kapek deště. Přesto se zde už na 6. ročník sjely týmy, aby se zúčastnily turnaje „O pohár starosty obce“.

Opět jsme připravili sérii turnajů kdy se dopoledne ve třech arénách s mantinely utkalo 10 týmů minipřípracek – „U7“. Zároveň na třech hřištích probíhal turnaj mladších přípravek – „U9“, kterého se zúčastnilo 12 oddílů.

Minipřípravky se utkaly systémem každý s každým, takže na děti čekala porce 9 utkání s celkem 90 minutami fotbalu. U této kategorie nebyly evidovány výsledky a tak uvádíme jen seznam zúčastněných týmu. Samozřejmě už tradiční medaili ve tvaru zmenšeného puku od firmy Gufex, pohár a tašku s odměnami od našich sponzorů dostali i nejmenší.

Mladší přípravka hrála systémem kdy byly týmy nalosovány do dvou skupin a odehrály vzájemně každý pět zápasů. Následně byly týmy podle umístění rozděleny do „zlaté, stříbrné a bronzové“ tabulky. Následovaly pro každého tři zápasy, které určily konečné pořadí.

Nejlepší střelec – 14 branek – Valašská Bystřice –  Jakub Basel

Nejlepší brankář –  VKK – Lukáš Pokorný

Nejlepší hráč – Zašová –  Vilém Čaňo

Odpoledne pokračoval fotbalový den turnajem mladších žáků – kategorie „U13“. Tentokrát se sjelo 7 týmů včetně domácích. Na dvou hřištích odehráli zase všichni systémem každý s každým slušnou porci soutěžních minut. Vše řídili rozhodčí z řad domácích pořadatelů. Na závěr byly rozdány opět poháry, medaile a byli oceněni i nejlepší hráč, střelec a brankář.

Nejlepší střelec – 6 branek – Nový Jičín – Maty Pavlištík

Nejlepší brankář – Hrachovec – Ondřej Liebl

Nejlepší hráč – Kateřinice –  Michal Vrážel

Pro oko diváka hráči i hráčky předváděli opět kvalitní mládežnický fotbal, bojovné výkony krásné branky i zákroky. Zápasy měly skvělou atmosféru díky divácké kulise, především z řad rodinných příslušníků. Utkaly se oddíly, které se běžně během sezóny tak často spolu nepotkávají a měli jsme tak možnost širšího porovnání i mezi různými úrovněmi fotbalových soutěží.

Velké poděkování patří rodičům, fotbalovým fanouškům z Kateřinic, Ratiboře i Hošťálkové, kteří pomáhali s organizací turnaje. Turnaj byl také podporován obcí Kateřinice a místními firmami.