INFO: +420 571 442 315 | ou@obeckaterinice.cz
Dnes je 21. června 2024 a svátek má Alois 20°C | Zítra Pavla 23°C
CS EN DE

Mladší žáci - Mozarth Trophy Salzburg

29. května 2023 | Fotbal

Nadpis článku

Mladší žáci TJ Sokol Kateřinice se zúčastnili mezinárodního fotbalového turnaje Mozart Trophy v Salzburgu.

Tým mlaších žáků pod hlavičkou TJ Sokol Kateřinice doplněný o hráče z Hošťálkové a Ratiboře se zúčastnil o víkendu 26.-29. května mezinárodního turnaje s názvem Mozarth Trophy v rakouském Salzburgu. Turnaj byl kvalitně obsazen, zúčastnilo se celkm 92 týmů ze 7 zemí. V naší kategorii U13 se do turnaje přihlásilo 16 týmů.

Po pátečním příjezdu jsme se ubytovali v místní škole, která byla pro tyto účely vyhrazena a měli jsme i čas na procházku a prohlídku historického centra města Salzburgu. V sobotu ráno nás čekalo slavnostní zahájení a pak už zápasy v základní skupině, kde jsme se utkali s týmy SK Vyžlovka  a týmem JFV Lohberg, které jsme oba porazili poměrem 2:0 a umístili se tak na prním místě naší tabulky. Odpolední volný program jsme využili k prohlídce expozice speciálů značky Red Bull v hale Hangar 7 na místním letišti a návštěvou místního fotbalového stadiónu Redbull arény.

Do nedělního dne jsme vstupovalí s nadějí ale i vědomím, že nás čekají težcí soupeři. Hned na úvod jsme vstoupili do čtrvrfinále proti týmu  FK Viktoria Žižkov 2 a po výkonu, za který se opravdu nemusíme stydět, jsme po 20 minutách šli do penalt za stavu 0:0.  Emočně těžký okamžik lépe zvládl soupeř a my jsme se museli spokojit s boji o další umístění. Druhý zápas prohraných čtvrtfinalistů proti týmu ASK Mannersdorf jsme měli mírnou převahu a mohli jsme rozhodnout v základní hrací době, ale zápas opět dospěl k penaltám, kde jsme na rozdíl od soupeře dali pouze jednu, ale krásnou penaltu. Vyhrál soupeř a nás čekal zápas o 7.-8. místo proti druhé sestavě FK Viktoria Žižkov 1. V tomto utkání jsme dali větší prostor všem hráčům. Bojovali jsme, ale už se projevila únava a i frustrace ze dvou předešlých vypjatých utkání a až poslední zápas jsme na turnaji prohráli v základní hrací době poměrem 0:2 a obsadili tak celkově 8. příčku v naší věkové kategorii. 

V týmu bylo samozřejmě nejdříve lehké zklamání, ale my trenéři musíme všechny pochválit, jak za výkon, nasazení, tak za chování a reprezentaci našeho oddílu, vesnice a fotbalu. Byli jsme asi jediný tým hrající ve své sezóně okresní přebor a dokázali jsme podat vyrovnaný výkon a porazit týmy, které se účastní krajské souteže a žákovské ligy. Už jen možnost si taková utkání zahrát a nasát atmosféru velkého mezinárodního turnaje je pro náš tým obrovský zážitek. 

Musím poděkovat trenérům a rodičům, kteří se s námi na cestu vydali a pomohli nám s organizací a dopravou a také vytvořili fanouškovskou podporu. Budu se těšit, že v budoucnu podobnou akci zase zopakujeme.

Na závěr bych rád všechny pozval i na náš turnaj "O pohár starosty obce", který se uskuteční 24. června v Kateřinicích. Máme přihlášeno 28 týmů a věřím, že to bude opět fotbalový zážitek. 

Fotogalerie 43 fotek

+37

Sledujte nás i na sociálních sítích