Dnes je 27. dubna 2024 a svátek má Jaroslav 10°C | Zítra Vlastislav 19°C

Barum Czech Rally Zlín v Kateřinicích

19. srpna 2023 | Kateřinice

Oznamujeme občanům, že v souvislosti s konáním BCRZ bude v sobotu 19.8.2023 uzavřena místní komunikace v horní části obce směrem na Ojíčnou a Lázy a to od 8:06 do 22:20. Regulace provozu od 5:36. Informace jsou vyvěšeny v příslušném úseku na sloupech elektrického vedení.

Rychlostní zkouška Kateřinice přivádí trať Barumky poprvé téměr po 3 dekádách na úseky, které v minulosti patřily ke stěžejním oblastem moravské soutěže. Členitá krajina v hlubokých valašských lesích vždy skýtala řadu náročných pasáží a nejinak tomu bude i při znovuzrození této legendární zkoušky. Prakticky celý test se jede po úzkých lesních asfaltkách.

Jeho start se nachází pod hřebenem obcí Lázy, do které posádky vystoupají od obce Mikulůvka. Po průjezdu obcí se vozy opět zanoří do lesa a po úzké cestě začnou klesat ke kateřinické místní části zvané Kamasi. Tam se nachází ostrý levý vracák po němž následuje úsek s několika ostrými, ale i rychlými zatáčkami. Posádky se opět ocitnou v oblasti startu, odkud znovu absolvují část přes Lázy ke Kamasům pod Ojíčnou. Tam se z polookruhového úseku odpojí a začnou klesat přes "koleno" ke Kateřinicím. Po krátké technické pasáži na okraji obce vozy dorazí do cíle.

Plakát Barum Czech Rally Zlín v Kateřinicích